با چه کارت هایی می توانیم خرید کنیم؟

با چه کارت هایی می توانیم خرید کنیم؟

– اگر کارت شما متعلق به یکی از بانکهای پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات و صنعت و معدن و مؤسسه مالی و اعتباری بنیاد می باشد به شما تبریک می گوییم. بانک شما قابلیت خرید گستردۀ اینترنتی را دارد. اگر این کارت ها را دارید و تا به حال خرید اینترنتی انجام نداده اید و رمز اینترنتی ندارید به شعبه صادر کننده کارت خود مراجعه کنید تا رمز اینترنتی را دریافت کنید. ممکن است از طریق دستگاههای ATM بانک خود نیز بتوانید رمز اینترنتی خود را بگیرید، مثل بانک ملت. می توانید قبل از مراجعه با روابط عمومی یا بخش بانکداری نوین بانک خود تماس بگیرید. نحوه تماس با هر بانک را در بخش بانکها ببینید.

2- اگر کارت شما متعلق به یکی از بانکهای ملی، صادرات، مسکن، پست بانک، تجارت، رفاه، سپه، سرمایه، کارآفرین، مؤسسه مالی و اعتباری توسعه، مؤسسه مالی و اعتباری قوامین، مؤسسه مالی و اعتباری مهر (بسیجیان) و یا دیگر مؤسسات متفرقه است، در حال حاضر کارت شما امکان خرید اینترنتی گسترده را ندارد و در واقع رمز اینترنتی برای شما صادر نمی شود که بتوانید خرید کنید. با شعبه یا بخش بانکداری نوین بانک خود در تماس باشید تا از زمان فعالسازی این سرویس مطلع شوید. نحوه تماس با هر بانک را در بخش بانکها ببینید.

3- در نهایت با مراجعه به شعب بانکهای سامان یا پارسیان، می توانید کارتهای آماده خرید اینترنتی (دارای شماره رمز اینترنتی و کد CVV2 و تاریخ انقضاء) با مبالغ مختلف را در همان لحظه خریداری نمائید و از طریق دروازه پرداخت الکترونیکی همین بانکها خرید اینترنتی خود را به انجام برسانید.

» نکته: در زمان پرداخت در بالای سایت بانک سامان به جمله ای بر می خورید که نوشته است:” در صورت نداشتن رمز اینترنتی از رمز کارت خود استفاده نمایید. درصورت استفاده از رمز کارت نیازی به وارد کردن کد سه رقمی و تاریخ انقضا نیست.” این توضیح قدیمی است و مدت زمان کوتاهی معتبر بوده است و در حال حاضر به دلیل حفظ امنیت کارت ها این قابلیت غیر فعال شده است. زیرا اگر قابلیت خرید اینترنتی بدون اطلاع صاحب کارت، به صورت پیش فرض فعال باشد، هر شخصی با داشتن شماره کارت و رمز ATM کارت شخص دیگر می تواند با آن خرید اینترنتی انجام دهد. پس در حال حاضر امکان خرید اینترنتی برای دارندگان کارت های بدون رمز اینترنتی فراهم نمی باشد و برای خرید حتماً کارت شما باید دارای رمز اینترنتی، کد CVV2 و تاریخ انقضاء باشد. در حال حاضر تنها کارت بانکهای پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات و صنعت و معدن و مؤسسه مالی و اعتباری بنیاد قابلیت خرید گستردۀ اینترنتی را دارند.

توجه: اگر کارتی دارید که می دانید قابلیت خرید اینترنتی دارد و یا قبلاً با آن خرید اینترنتی انجام داده اید و یا می دانید که بانکتان به تازگی سرویس خرید اینترنتی را فعال کرده است، نام بانک، نام کارت و نام سایتی که از آن خرید کرده اید، تاریخ خرید و اطلاعات دیگر مربوطه را برای ما ارسال کنید.